Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Znakomici zawodnicy i niesamowite emocje na VII Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w biegu pod górę.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

 

 

 

 

tn 1920x700 mosir Forrest Run SLIDER z logami

 

 Zapisy do Biegu  Run Forrest TUTAJ

 

tn 1920x700 mosir Rower Jest Wielce OK

tn 109505407 3280303525354702 7583253736174501463 o Dominika Stelmach i Michał Dudczak wygrali 7 Otwarte Misytrzostwa Zakopanego w biegu pod górę.

Zawody zostały rozegrane 18 lipca br a na starcie stanęło 21 pań i 62 panów.

 W GALERII OBSZERNY FOTOREPORTAŻ

Już po raz siódmy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem zorganizował Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod górę. Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną zawody zostały rozegrane w formule zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo sanitarne uczestników i organizatorów. Według zgodnej opinii zawodników zawody nie straciły nic na swojej atrakcyjności. Emocje były ogromne, a o zwycięstwie w kategorii open i w kategoriach wiekowych zdecydował dopiero ostatni bieg na Nosal.
Zawodnicy startowali pojedynczo, co 15 sekund według aktualnej klasyfikacji. Zawodnik, który zajmował 1 miejsce startował jako pierwszy, za nim 15 sekund zawodnik który zajmował 2 miejsce, na końcu startował zawodnik zajmujący ostatnie miejsce. O kolejności startu w pierwszym biegu decydował ranking z zeszłorocznych zawodów, a w drugiej kolejności wyniki na innych zawodach. Już po pierwszym biegu na Gubałówkę wiadomo było kto będzie walczył o czołowe miejsca w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. Wśród kobiet zwyciężczyni światowej edycji Wings for Life World Run Dominika Stelmach miała już 59 sekund przewagi na liderką Ligi Biegów Górskich Katarzyną Wilk. Wśród mężczyzn natomiast prowadził z 9 sekundową przewagą Mistrz Polski juniorów Michał Dudczak przed Bartoszem Misiakiem. Po biegach na Szymoszkową, Harendę i Wielką Krokiew kolejność wśród kobiet nie uległa zmianie. Dominika Stelmach powiększyła przewagę nad Kasią Wilk do 1 minuty i 34 sekund, natomiast wśród mężczyzn przed biegiem na Nosal prowadził Bartosz Misiak z przewagą 3.83 sekundy nad Michałem Dudczakiem i zapowiadała się niesamowita walka o I miejsce. Zgodnie z regulaminem zawodnicy na Nosal startowali w odstępach 30 sekundowych. To co wydarzyło się na trasie biegu na Nosal brzmi niewiarygodnie Michał Dudczak mimo iż wystartował 30 sekund za Bartkiem Misiakiem dogonił go na trasie i wynikiem 7.57.35 ustanowił nowy fenomenalny rekord trasy. Natomiast Dominika Stelmach dołożyła jeszcze 30 sekund do swojej przewagi i pewnie zdobyła pierwsze miejsce.
To były fantastyczne, emocjonujące zawody w których bardzo dobrze startowali zawodnicy z naszego miasta. W kategorii open kobiet bardzo wysokie miejsca zajęły bardzo młode zawodniczki Liwia Kubin była 7, a Nikola Komorowska 8. Nikola wygrała również kategorię juniorek. Najlepszy zakopiańczyk w kategorii open Dariusz Stanuch zajął 5 miejsce, a kategorię Weteran II wygrał Leszek Behounek.
Najstarszą zawodniczką mistrzostw była mistrzyni świata weteranów 77 letnia Barbara Prymakowska, która doskonale poradziła sobie z pięcioma bardzo trudnymi trasami i w znakomitej formie ukończyła zawody.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniała rywalizację oraz za przestrzeganie rygorów sanitarnych obowiązujących podczas zawodów.
Dziękujemy również za gościnę i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów: PKL Gubałowka, Stacji Naciarskiej Szymoszkowa, Stacji Narciarskiej Harenda i Centralnemu Ośrodkowi Sportu w Zakopanem.
Wyniki zawodów i obszerna galeria zdjęć na stronie www.mosir.zakopane.eu

Organizator zawodów Mosir Zakopane

 

medaliści

Kobiety
1. Dominika Stelmach 47. 58,80
2. Katarzyna Wilk 50.02,94
3. Katarzyna Jakieła Rzadkosz 50.05,30

Mężczyźni
1. Michał Dudczak 40.57,87
2. Bartosz Misiak 41.22,02
3. Zbigniew Jaworski 42.38.24

pełne wyniki TUTAJ