Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Bieg Pod Górę 2020

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

 

 

 

 

tn 1920x700 mosir Forrest Run SLIDER z logami

 

 Zapisy do Biegu  Run Forrest TUTAJ

 

tn 1920x700 mosir Rower Jest Wielce OK

J tn plakat BPG1 uż 79 zawodników znajduje się na liście startowej VII Mistrzostw Zakopanego w biegu pod górę, które rozegrane zostaną 18 lipca. Nigdzie na świecie nie rozgrywa się zawodów biegowych w takiej formule. Pięć stosunkowo krótkich, ale rozgrywanych jednego dnia biegów potrafi doprowadzić zawodników do skrajnego wyczerpania. Tutaj o wyniku decyduje przygotowanie siłowo – wytrzymałościowe, serce do walki oraz mocna głowa.

 Zawody rozpoczynają się biegiem na Gubałówkę, po chwili odpoczynku zawodnicy biegną kolejno stokami narciarskimi na Szymoszkowej, Harendzie, schodami na szczyt Wielkiej Krokwi, a kończą rywalizację morderczym podbiegiem szlakiem turystycznym na Nosal. W sumie biegacze pokonają dystans 3950 metrów przy przewyższeniu 1180 metrów !!
Dotychczas zawody zaliczane były do Pucharu Polski w Skyrunningu czyli najbardziej ekstremalnej odmiany biegów górskich. W tym roku w związku z pandemią Puchar nie jest rozgrywany.
Na liście dotychczasowych zwycięzców Mistrzostw Zakopanego widnieją zawodniczki i zawodnicy zaliczani do światowej czołówki biegaczy górskich. Czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach górskich Izabela Zatorska, olimpijka z Soczi w biegach narciarskich Magdalena Kozielska czy medalistka Mistrzostw Europy w biegach po schodach Dominika Ulfik – Wiśniewska. Wśród panów zwycięzca największych biegów górskich na świecie Andrzej Długosz, Mistrz Polski w biegach górskich Krzysztof Bodurka, czy zwycięzca ostatnich dwóch edycji Oleksandr Chenikalo z Ukrainy.
Przeglądając tegoroczną listę startową należy zwrócić szczególną uwagę na: Mistrzynię Polski w biegach górskich Zuzannę Mokros, oraz zwycięzcę biegu na Kasprowy Wierch 2019 Sylwestra Lepiarza. Mocno będziemy trzymać kciuki za zawodników z naszego regionu, którzy także mogą postarać się o niespodzianki zarówno w klasyfikacji open jak i w kategoriach wiekowych. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, a patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Zakopane.
Tegoroczne zawody będą rozgrywane w szczególnym rygorze sanitarnym a sposób ich przeprowadzenia gwarantuje nie mniejsze emocje niż poprzednie edycje.
Więcej informacji dotyczących zawodów na stronie www.mosir.zak