Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Po raz czwarty pobiegli w Zakopanem, by walczyć z mukowiscydozą .

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

 Kalendarz Imprez Sportowych zima 2019/2020 do pobrania tutaj

 

Zapisy - XLIII Szkolna Liga Sportów Zimowych, Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim: TUTAJ

 XLIII SLSZ, Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim – Harenda 25.01.2020
Uwaga zmiana harmonogramu zawodów:
Biuro zawodów - 06:45
Oglądanie trasy - 07:30
Start zawodów - 08:00

tn IMG 1937 W niedzielę, 1 września ulicami Zakopanego przebiegło ponad 700 uczestników czwartego Biegu po Oddech, w tym aż 49 osób chorujących na mukowiscydozę. Na starcie po raz kolejny stanęła Justyna Kowalczyk – multimedalistka igrzysk olimpijskich i ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

  W galerii fotoreportaż 

Bieg miał na celu pozyskanie środków na zakup leków
i sprzętu dla osób walczących z mukowiscydozą oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat tej choroby.
Wydarzenie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a głównym sponsorem biegu jest Santander Consumer Bank.

. W niedzielne przedpołudnie Bieg po Oddech przyciągnął do Zakopanego wyjątkowych zawodników z całego kraju. Już czwarty rok z rzędu osoby chorujące na mukowiscydozą oraz wszyscy, którzy chcieli wesprzeć ideę biegu, wspólnie stanęli na starcie. Najmłodsza uczestniczka miała niecałe dwa lata, najstarszy – 74.
Trasa biegu prowadząca ulicami Zakopanego miała długość 5 km. O godz. 10:00 tłum uczestników w zielonych koszulkach wystartował w Parku Miejskim. Wśród zawodników znalazła się jak co roku Justyna Kowalczyk – ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Wielokrotna medalistka mistrzostw olimpijskich zwycięzyła w klasyfikacji kobiet z wynikiem – 18:35:94. Wród mężczyzn najlepszy okazał się Szymon Belgrau – pobiegł w czasie 15:43:37
– Kilka lat temu po raz pierwszy zetknęłam się z historiami podopiecznych Towarzystwa. Od tego czasu nie odpuszczam sobie żadnej edycji biegu i zawsze biegnę w nim na maksa – mówiła na mecie Justyna Kowalczyk.

Pełne wyniki tutaj  Pełne wyniki tutaj  
Głównym celem Biegu po Oddech jest zebranie jak największej sumy pozwalającej na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz leków dla podopiecznych Polskiego Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat tej choroby.
- Podopieczni Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą to prawdziwi bohaterowie i chcemy okazać im nasze wsparcie. Mamy nadzieję, że z roku na rok grupa biegnących po oddech będzie się powiększać. Razem naprawdę możemy im pomóc – mówi Dariusz Józefiak, dyrektor Departamentu Marketingu i Reklamy Santander Consumer Banku, głównego sponsora biegu.
– Wiele osób nie ma wiedzy o tej chorobie i terapii, jakiej wymaga. Mimo, że mukowiscydozy nie można wyleczyć, codzienna rehabilitacja, fizjoterapia oraz odpowiednie środki spowalniają jej postępowanie. Koszty opieki nad chorym są niestety bardzo wysokie, a poziom refundacji leków wciąż niewystarczający. Właśnie dlatego tak bardzo zależy nam na pomocy osobom zmagającym się z tą chorobą – tłumaczy Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
Mukowiscydoza to jedna z najczęściej występujących u ludzi chorób genetycznych. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią blisko 2400 osób. Charakteryzuje się zaburzeniem pracy narządów posiadających gruczoły wydzielania zewnętrznego, co najczęściej prowadzi do niewydolności płuc oraz układu pokarmowego. Specjalne zabiegi i leki pozwalają chorym na dłuższe i bardziej komfortowe życie.
Więcej informacji na temat Biegu po Oddech znajduje się na stronie bieg.ptwm.org.pl.

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia.

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Technikę chodzenia z kijami można doskonalić zupełnie za darmo od maja do sierpnia w ponad 30 miejscowościach w Polsce. Treningi odbywają się raz w tygodniu i są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking. ugowe.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę. Od ponad 30 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym i ich rodzinom.

 

tn IMG 2918

tn IMG 1920 tn IMG 1856