Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Wsparcie Biura Promocji dla KS Zakopane

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

                                       AKTUALNY KALENDARZ IMPREZ WIOSNA LATO 2024 TUTAJ

 

********************************************************************************************************************************************************************* 

XXVIII SLSL w biegach przełajowych 4 edycja, która miała odbyć się 24.04.2024 zostaje przeniesiona na 22.05.2024

******************************************************************************************************************************************************************

 

 bieg hasiora

 ZAPISY TUTAJ

 

 

KS ZAKOPANE Klub Sportowy Zakopane dostał wsparcie finansowe w wysokości 20 tys. zł od Biura Promocji Zakopane. W trakcie piątkowej konferencji prasowej doszło do podpisania umowy pomiędzy Andrzejem Kaweckim, dyrektorem Biura Promocji i Adamem Drabikiem, prezesem KS Zakopane.

- W ramach współpracy z Klubem Sportowym Zakopane Biuro Promocji wspiera młodych sportowców - mówił Andrzej Kawecki. – Umowa, którą podpiszemy rozbita jest na dwie części. Najpierw przekażemy 20 tys., a w drugim półroczu co najmniej tyle samo – dodał dyrektor.

 

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla dzieci i na organizację wyjazdów na zawody. -Młodzi piłkarze, którzy grają z logotypami na koszulkach naszego miasta są nośnikiem promocji, więc oprócz wspierania sportu wśród dzieci i młodzieży, promujemy także Zakopane- tłumaczył Kawecki.

Podkreślił też, że w mieście potrzebne jest stworzenie systemu wspierania młodych sportowców. – Działalność szkół i klubów sportowych jest kluczowa, bo to dzięki nim mamy sportowców pokroju Kamila Stocha - podsumował dyrektor.

Adam Drabik, prezes KS Zakopane ujawnił,że na działalność klubu potrzeba minimum 100 tys. zł rocznie. – Dlatego bardzo dziękujemy za wsparcie Biura Promocji. Gdyby nie ono, to ten klub mógłby nie istnieć - mówił prezes. – Oczywiście podziękowania należą się też Urzędowi Miasta Zakopane, od którego dostajemy dotacje - w tym roku w wysokości 23 tys. 600 zł i naszym sponsorom - dodał. Przypomniał, również, że KSZ jest organizacją pożytku publicznego i można przekazywać dla niego 1% ze swojego podatku.