Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Miłośnicy białego szaleństwa opanowali Harendę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Cloudy

-4°C

Zakopane

Cloudy

Wind: 8.05 km/h

Uwaga 

 Kalendarz Imprez Sportowych zima 2018-2019 do pobrania tutaj

 

REGULAMIN SPORTOWEJ RYWALIZACJI SZKÓŁ 20108/2019 TUTAJ

*********************

 42 Szkolna Liga Sportów Zimowych regulaminy TUTAJ

 

************

Ranking  IV Zakopiańskiej Ligi Biegowej tutaj   

 ******

 

Dodajemy V "Jokera" do IV Zakopiańskiej Ligi Biegowej - Bieg Pod Choinkę.

 tn BIEG 2018 PLAKAT page 001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

************************************

Rejestracja na zawody:

 

IV Zakopiański Bieg Sylwestrowy - 31.12.2018 TUTAJ

IV Zakopiański Bieg Noworoczny - 01.01.2019 TUTAJ

 

tn img 0521 W sobotę 10 lutego na zakopiańskiej Harendzie odbyła się kolejna edycja zawodów 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim Amatorów. To już trzecie, a zarazem przedostatnie zawody tegorocznego cyklu. Wielki finał imprezy odbędzie się 24 lutego na stoku narciarskim Polana Szymoszkowa. Podobnie jak w roku ubiegłym, w finale nie będzie liczyć się kto jest najszybszy, lecz kto najcelniej trafi w swój czas tym razem z przejazdu w ostatniej edycji zawodów.

Na Harendzie amatorzy rywalizowali w slalomie specjalnym, jak się okazało była to bardzo wyrównana i zacięta walka. W zawodach udział wcięło niemal 80 uczestników i uczestniczek również z zagranicy. Trudna technicznie konkurencja sprawiła, że w drugim przejeździe w zawodach pozostały 62 osoby, a klasyfikacja generalna przyniosła kilka niespodzianek. Najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Tlałka-Długosz Małgorzata, Pawłowska Dominika, Pawłowska Paulina. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Biel Alfred, Dziubek Tadeusz, Gomuliński Andrzej, Krasula Paweł, Bucki Paweł, Kurek Grzegorz i Czyż Marcin. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i pamiątkowe medale, specjalnie przygotowane przez stacje narciarska vouchery na wyciągi oraz smaczne i energetyczne poczęstunki od Partnerów zawodów Smaków Gruzji i firmy Neon.

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego.

Po raz pierwszy w projekcie popularyzującym narciarstwo alpejskie, podczas 5. Pucharu Zakopanego odbyły się również zawody dla dzieci XLI Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim. Tego dnia na Harendzie rozegrano także zawody zorganizowane przez Szkołę Narciarską HSKI z Harendy.
Warto przypomnieć, że w tegorocznym finale Pucharu Zakopanego pula nagród przygotowanych przez Zakopiańskie Centrum Kultury wynosi 30 tyś. zł do wykorzystania w sklepach Polar Sport na produkty Partnera Strategicznego zawodów marki Dynafit.

Fot.: AZ