Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Ultra Maraton Tatrzański- zwycieżają Paula Korowaj i Jacek Żyłka Żebracki

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

tn DSC00186 Paula Korowaj z Gdańska i Jacek Żyłka Żebracki ze Szczawnicy wygrali Ultra Maraton Tatrząński rozegrany w ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego.

 Zawody były zorganizowne przez Spotkania z Filmem Górskim przy współpracy z MOSIR Zakopane

 

Na starcie 47 km trasy z ponad 1500 m przewyższeniem stanęło 111 zawodniczek i zawodników. Zawody nie ukończyło zaledwie 7 uczestników.
"Trasa zostałą trochę zmodyfikowana ze względu na śnieg zalegający wyższe partie Tatr. Dystans skróciliśmy o odcinek: przełęcz Zawracie -Wołowiec- Zawracie ze względu na bezpieczeństwo zawodników" mówi organizator biegu Jakub Brzosko

Najszybciej trasę trudniego biegu pokonał ratownik GP GOPR i zawodnik Kandahar Jacek Żyłka Żebracki
" Cieszę się z wyniku.Liczyłem na rezultat cztery i pół -pięć godzin a tu udało się trasę pokonać w nieco powyzej czterech godzin. Bieg naprawdę trudny jeden z trudniejszych w jakich brałem udział. Z początku było bardzo zimno potem zaczał padać deszcz a na przełęczy Zawracie był śnieg. Cały czas byłem w pierwszej trójce. Groźnym rywalem był Węgier. Miał zdecydowanie lepsze podbiegi ale słabo zbiegał i tutaj mocno nadrabiałem I to zaważyło że go wyprzedziłem. Najtrudniejszy odcinek to podbieg od schroniska w Chochołowskiej na przełęcz pod Wołowcem , potem bieg granią do Grzesia i z powotem w dół do Chochołowskiej. Dokuczliwy był zwłaszcza deszcz, który w połączeniu z wiatrem bardzo wychładzał. Cały czas na trasie było błoto spowodowane kilkudniowymi opadami deszczu." Powiedział na mecie zwyciężca.

Drugi rezultat z czasem o siedem minut gorszy uzyskał biegacz narciarski ( AZS AWF Katowice)Marcin Rzeszótko z Bielska Białej " Super trasa bardzo mi się podobała. Mam nadzieje ze pobiegnę w następnym takim biegu np Ultra Granią Tatr. Dla mnie osobiście najtrudniejsze były odcinki gdzie trzeba było zbiegać. Skręciłem trochę kolano i miałem z tym problem . Co prawda porwadziłęm do Chochołowskiej ale jak potemJacek dołożył to już trudno było się utrzymać . Gratulacje dla wszystkich , którzy ukonczyli bieg bo był naprawdę trudny. Jak dla mnie to pogoda była do biegania akurat Nie ma co narzekać. Taki strat i bieganie w górach traktuje jako przygotowanie do sezonu. Mam nadzieję że w zimie uda mi się wystartować w skialpinizmie bo zapisałem się do Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem i myśłę żę będę godnie reprezentować klub."
powiedział zadowolony biegacz.

Trzeci na mecie zameldował się reprezentant Węgierskich biegaczy Nemeth Csaba.

Wśród pań najszybsza była biegaczka z Gdyni Paula Korowaj " Mokro ślisko ale na górze na szczęście nie było tak zimno jak ostrzegali organizatorzy. Ostatni odcinek drogą pod Raeglami wydawał się że będzie bardzo łatwy ale teren tutaj macie pofałdowany to dał mi się we znaki. Najtrudniejszy był jednak odcinek z Wyżnej Chochołowskiej na przełęcz, końcówkę pokonywałam prawie na czworakach. Jestem zadowolona z wyniku bo liczyłam ze trasę pokonam w pięć i pół sześć godzin więc pięć godzin i cztery minuty to jest super rezultat. Startuję już od kilku lat w biegach przygodowych i ultra, w roku ubiegłym brałam udział w tym biegu Ultra Granią Tatr więc już w Tatrach miałam możliwość zmierzyć się z tymi trasami.

Wyniki

1. Jacek Żyłka Żebracki GOPR/ Kandahar Szczawnica 4,02.33
2. Marcin Rzeszutko KW Zakopane / TT ZGÓRMYSYNY Bielsko-Biała ( biegacz AZS AWF Katowice) 4.09,24
3. Nemeth Csaba Węgry 4.17. 30

Kobiety

1. Paula Korowaj Navigatoria Gdynia 5.04,45
2. Joanna Palka Boot Camp Polska Warszawa 5.13,2
3. Ewelina Pisarek. Proskates Navigatoria Warszawa 5.27,41