Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - II Zakopiański Bieg Niepodleglości za nami.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

logobip

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

AKTUALNY KALENDARZ IMPREZ WIOSNA LATO 2024 TUTAJ

*********************************************************************************************************************************************************************

XXVIII SLSL w biegach przełajowych 4 edycja, która miała odbyć się 24.04.2024 zostaje przeniesiona na 22.05.2024

bieg hasiora

ZAPISY TUTAJ

tn DSCF2797 Blisko 400 zawodników z Polski, Słowacji , Węgier oraz Kenii wystartowało w II Zakopiańskim Biegu Niepodległości. Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach 10 i 5 km. Trasę o długosci 5 km mieli do pokonania także zawodnicy nordic walking
Bieg został zorganizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości przez MOSIR Zakopane.
W galerii fotoreportaż z biegu!!

Na dystansie 10 km bezkonkurencyjni w obydwu kategoriach byli biegacze kenijscy z Bendek Team.
Najszybciej bo w 30.31,5 trasę biegu pokonał Silas Kipron Too. Tuż za nim uplasował się James Emuria(31.07,9) a trzecie miejsce zajął Dawid Malina z Rybnika(31.23,6) , który tym samym wygrał w kategorii zawodników z Polski. Czwarte miejsce wywalczył trener ZSMS Marcin Rzeszótko, który reprezentował KW Zakopane (33.56,3) Piąte miejsce przypadło Zbigniewowi Bodurce z Nielepic (34.06,7) a szóste Mateuszowi Kazek z Brzeska (35.47,1)

Wśród pań dwa pierwsze miejsca zajęły biegaczki z Bendek Team. Emishaw Nigusse Senbeta (36.07,2) stanęła na najwyższym stopniu podium, drugie miejsce zajęła Zita Kacser z Węgier (38.17,0) a trzecia była Anna Kądziela Płaza z Ostrowca (40.41,3) Zdobyła ona również tytuł najszybszej Polski. Czwarte miejsce wywalczyła Olga Łyjak z Kościeliska (41.36,9) piąte Mirosława Witowska(43.46,80 a szóste Justyna Boczkowska (44.12,3) obydwie z Zakopanego.

Dystans 5 km wśród pań najszybciej pokonała Liwia Kubin(22.57,3) druga była Agnieszka Kuś z Krakowa (23.00,6) a trzecia Julia Majerczyk z Bukowiny Tatrzańskiej (23.40,2). Kolejne pozycje zajęły Marcelina Gąsienica Roj (23.40,7) Alicja Trzebunia (23.48,6) i Maria Wojtowicz (24.13,5) wszystkie trzy z Zakopanego.
Najmłodszą uczestniczką była Karolina Janik z Zakopanego licząca sobie 7 lat. Wywalczyła ona w stawce 56 pań 18 lokatę z czasem 26.33,0)

Wśród panów na tym dystansie triumfował Grzegorz Opiał z Wiśniowej (16.03,1) drugi był Patryk Rydzyński z Płocka (17.08,1) a trzeci Wawrzyniec Pawski z Zakopanego (17.47,2) czwarte miejsce zdobył Krzysztof Schab z Krakowa(18.03,2). piąte Wojciech Sułek(18.47,7) a szóste Szymon Gąsienica Roj (18.45,0) obaj z Zakopanego.

Na dystansie 5 km wystartowali również najmłodsi mający po 9 lat.Krzysztof Kasprzak z Jabłonki wywalczył 61 pozycję z czasem 29.35,3 a Szymek Elantkowski był z czasem 30.09,1 63 na 69 startujących.
Bardzo dzielnie poczynali sobie 10-cio latkowie wygrywając ze znacznie starszymi zawodnikami: Szymon Celej był 19(21.20,9), Marcel Chyc zajął 25 pozycję (22.52,9), Franciszek Para był 29(23.25,4), Rainier Lis zajął 39 lokatę (24.57,8), Jakub Wójcik z Zębu był 41(25.06,5) a Antoś Elantkowski 57 (28.19,9)

W Nordic Walking wśród pań wygrała Sylwia Loley przed Katarzyną Fasugą i Anną Gąsienicą Roj z Zakopanego, a wśród panów triumfowali: Franciszek Fatla, Leszek Behounek i Roman Kołodziejczyk wszyscy z Zakopanego