Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - IX Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym 2015

logobip

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

AKTUALNY KALENDARZ IMPREZ WIOSNA LATO 2024 TUTAJ

*********************************************************************************************************************************************************************

XXVIII SLSL w biegach przełajowych 4 edycja, która miała odbyć się 24.04.2024 zostaje przeniesiona na 22.05.2024

bieg hasiora

ZAPISY TUTAJ

DSC 6994 W sobotę 16 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem na Harendzie odbył się już po raz dziewiąty Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym.

W galerii fotoreportaż H. Kardaś Wicher z turnieju

Ryszard Leśniak był wieloletnim działaczem sportowym, zawodnikiem, trenerem, sędzią i dziennikarzem. Zajmował się między innymi tenisem stołowym. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Hanna Kardaś-Wicher nauczycielka SP 9 w Zakopanem a w przeprowadzeniu turnieju pomógł MOSiR Zakopane.
Tegoroczna impreza zgromadziła sporą, bo 44-osobową grupę miłośników tenisa stołowego, dorosłych, młodzież i dzieci z Zakopanego i okolic.
W turnieju indywidualnym w kategorii open pierwsze miejsce wywalczył Kazimierz Stopka Prokowski z Zakopanego. Drugą pozycję zajął Antoni Grela reprezentujący Poronin, trzeci był Marian Różański Zakopane.
W młodszej grupie łączącej zawodników szkół podstawowych i gimnazjów najlepszy był Bolesław Winiarski /G Czarny Dunajec/ tuż za nim Adam Gąsienica Kościelny /G 1 Zakopane/ a trzecie miejsce wywalczył Daniel Łukaszczyk /SP 9 Zakopane/, który otrzymał także wyróżnienie dla zawodnika ze szkoły podstawowej, który w kategorii SP/G zajął najwyższe miejsce.
W tym roku do turnieju zgłosiło się również kilka dziewcząt. Najlepszą zawodniczką w kategorii SP/G została Magdalena Stachoń-Haziak /G 1 Zakopane/, drugie miejsce wywalczyła Wioleta Galica /SP 9 Zakopane/ a trzecie – Adriana Dziubek /G 1 Zakopane/.

Miłymi gośćmi turnieju byli żona patrona Memoriału - Ryszarda Leśniaka Pani Danuta Leśniak, która wręczyła puchary, dyplomy, liczne nagrody i upominki uczestnikom imprezy oraz jego przyjaciel p. Zdzisław Karaś.

Emocje były również poza stołami ping pong’owymi i na zakończenie turnieju wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez darczyńców imprezy.

Przeprowadzenie turnieju oraz wręczenie zawodnikom tak wielu wspaniałych nagród, upominków i poczęstunku nie byłoby możliwe bez pomocy i życzliwości wielu osób, firm i instytucji, którym organizator i uczestnicy serdecznie dziękują!

W przeprowadzeniu imprezy pomogli /m.in. fundując puchary, napoje, słodycze, ofiarowując nagrody/: