Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Znakomici zawodnicy i niesamowite emocje na VII Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w biegu pod górę.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

logobip

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

AKTUALNY KALENDARZ IMPREZ WIOSNA LATO 2024 TUTAJ

*********************************************************************************************************************************************************************

bieg hasiora

ZAPISY TUTAJ

tn 109505407 3280303525354702 7583253736174501463 o Dominika Stelmach i Michał Dudczak wygrali 7 Otwarte Misytrzostwa Zakopanego w biegu pod górę.

Zawody zostały rozegrane 18 lipca br a na starcie stanęło 21 pań i 62 panów.

W GALERII OBSZERNY FOTOREPORTAŻ

Już po raz siódmy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem zorganizował Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod górę. Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną zawody zostały rozegrane w formule zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo sanitarne uczestników i organizatorów. Według zgodnej opinii zawodników zawody nie straciły nic na swojej atrakcyjności. Emocje były ogromne, a o zwycięstwie w kategorii open i w kategoriach wiekowych zdecydował dopiero ostatni bieg na Nosal.
Zawodnicy startowali pojedynczo, co 15 sekund według aktualnej klasyfikacji. Zawodnik, który zajmował 1 miejsce startował jako pierwszy, za nim 15 sekund zawodnik który zajmował 2 miejsce, na końcu startował zawodnik zajmujący ostatnie miejsce. O kolejności startu w pierwszym biegu decydował ranking z zeszłorocznych zawodów, a w drugiej kolejności wyniki na innych zawodach. Już po pierwszym biegu na Gubałówkę wiadomo było kto będzie walczył o czołowe miejsca w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. Wśród kobiet zwyciężczyni światowej edycji Wings for Life World Run Dominika Stelmach miała już 59 sekund przewagi na liderką Ligi Biegów Górskich Katarzyną Wilk. Wśród mężczyzn natomiast prowadził z 9 sekundową przewagą Mistrz Polski juniorów Michał Dudczak przed Bartoszem Misiakiem. Po biegach na Szymoszkową, Harendę i Wielką Krokiew kolejność wśród kobiet nie uległa zmianie. Dominika Stelmach powiększyła przewagę nad Kasią Wilk do 1 minuty i 34 sekund, natomiast wśród mężczyzn przed biegiem na Nosal prowadził Bartosz Misiak z przewagą 3.83 sekundy nad Michałem Dudczakiem i zapowiadała się niesamowita walka o I miejsce. Zgodnie z regulaminem zawodnicy na Nosal startowali w odstępach 30 sekundowych. To co wydarzyło się na trasie biegu na Nosal brzmi niewiarygodnie Michał Dudczak mimo iż wystartował 30 sekund za Bartkiem Misiakiem dogonił go na trasie i wynikiem 7.57.35 ustanowił nowy fenomenalny rekord trasy. Natomiast Dominika Stelmach dołożyła jeszcze 30 sekund do swojej przewagi i pewnie zdobyła pierwsze miejsce.
To były fantastyczne, emocjonujące zawody w których bardzo dobrze startowali zawodnicy z naszego miasta. W kategorii open kobiet bardzo wysokie miejsca zajęły bardzo młode zawodniczki Liwia Kubin była 7, a Nikola Komorowska 8. Nikola wygrała również kategorię juniorek. Najlepszy zakopiańczyk w kategorii open Dariusz Stanuch zajął 5 miejsce, a kategorię Weteran II wygrał Leszek Behounek.
Najstarszą zawodniczką mistrzostw była mistrzyni świata weteranów 77 letnia Barbara Prymakowska, która doskonale poradziła sobie z pięcioma bardzo trudnymi trasami i w znakomitej formie ukończyła zawody.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniała rywalizację oraz za przestrzeganie rygorów sanitarnych obowiązujących podczas zawodów.
Dziękujemy również za gościnę i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów: PKL Gubałowka, Stacji Naciarskiej Szymoszkowa, Stacji Narciarskiej Harenda i Centralnemu Ośrodkowi Sportu w Zakopanem.